sobota, 3 listopada 2012

Pierwszy post

Co to jest freeganizm ? Wikipedia podaje iż jest to  to "antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii ,freeganizm obejmuje zarówno poszukiwanie żywności już wyrzuconej do śmieci, ale także proszenie o nadmiarowe i niepotrzebne towary zanim zostaną one wyrzucone przez restauracje, sprzedawców z targowisk lub hipermarkety"

Za określeniem "freeganizm" niektórzy widzą wielkie antykonsumpcyjne idee ,niektórzy natomiast od lat buszują w śmieciach nie z powodu idei ale z biedy.

Jest nas dwoje, Celina i Mirek, do "freeganizmu" nie zmusza nas bieda, nie byłabym też szczera pisząc, że robimy to dla idei, robimy to głównie z ciekawości ,dla urozmaicenia sobie życia ,jest to dla nas swoista rozrywka  chociaż niektórym może się to wydawać dziwne. Zdobycie czegoś za darmo za co normalnie musielibyśmy płacić też jest dodatkowym atutem. Nie lubię też jak jedzenie się marnuje.

Na blogu będziemy opisywać buszowanie w śmieciach od strony praktycznej i publikować zdjęcia tego co wygrzebaliśmy.


1 komentarz:

  1. Ooo...

    Ja kilka ,,wypadów" śmietnikowych mam za sobą, kiedy wrócę do życia w mieście wrócę pewnie do odwiedzania sklepów otwartych 24/h i chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o tzw. praktyce ;)

    OdpowiedzUsuń